İzmir Mimarlığına Katkı Koyanlar Vefa Programı Ödülü

İzmir Mimarlığına Katkı Koyanlar Vefa Programı Ödülü

TARİH: 06 Ekim 2020

TMMOB Mimarlar Odası İzmir Şubesi 45. Dönem Yönetim Kurulu, İzmir mimarlığına katkı vermiş olanlara şükranlarını sunmak, düşüncelerini ve çalışmalarını hatırlatmak, kendilerini ve yaptıklarını yeniden gündeme getirmek amacıyla “İzmir Mimarlığına Katkı Koyanlar” Vefa Programı düzenlemeyi uygun bulmuştur.

Seçici Kurul tarafından belirlenen mimar veya mimarların kendileri ve çalışmaları hakkında düzenlenen “İzmir Mimarlığına Katkı Koyanlar” Vefa Programı’nın 2020 yılı için aday ismi, Zehra Akdemir Veryeri, Deniz Güner, İlker Kahraman, Zeynep Günseli Özşahin, Dürrin Süer’den oluşan Seçici Kurul’u tarafından Fahri Nişli (d.1919) olarak belirlenmiştir.

Prof. Dr. Deniz Güner’in moderatörlüğünde gerçekleşen ve Yüksek Mühendis Mimar Ersin Pöğün, Prof. Dr. Özen Eyüce, Prof. Dr. T. Didem Akyol Altun ile Y. Mimar Berrak Suluova’nın konuşmacı olarak katıldıkları “İzmir Mimarlığına Katkı Koyanlar Vefa Programı 2020: Fahri Nişli” Paneli 6 Ekim 2020 Salı Günü Saat 17.00’da İzmir Mimarlık Merkezi Youtube Kanalı’nda yayınlanmıştır.

Kaynakçaya erişmek için tıklayınız.